제 목 Αίσθηση από την παραδοχή της διοίκησης του ΙΚΑ ότι έγιναν λάθος υπολογ…
writer Lon

본문

Ρωσία έλεγχο κινητό πετρες πηλιου Την κωμόπολη Κάρα κατέλαβε ο συριακός στρατός
πετρες πηλιου Ο στρατός της Συρίας κατέλαβε σήμερα την Κάρα, μια κωμόπολη σε περιοχή που χρησιμοποιούν οι αντάρτες για να περάσουν στη Συρία από το......

Την κωμόπολη Κάρα κατέλαβε ο συριακός στρατός πετρες πηλιου Δυνάμεις πιστές στον Άσαντ επιτέθηκαν στην στρατηγικής σημασίας περιοχή




Ο στρατός της Συρίας κατέλαβε σήμερα την Κάρα, μια κωμόπολη σε περιοχή που χρησιμοποιούν οι αντάρτες για να περάσουν στη Συρία από το Λίβανο και την οποία διασχίζει ένας στρατηγικής σημασίας αυτο κινητόδρομος, ο οποίος συνδέει τη Δαμασκό διακοσμηση με πετρα εσωτερικου χωρου τη Χομς, μεταδίδουν σήμερα τα κρατικά ΜΜΕ.



Σύμφωνα με τον ξένο Τύπο, πλάκα πηλίου δυνάμεις πιστές στον πρόεδρο 'Ασαντ εξαπέλυσαν επίθεση την Παρασκευή εναντίον της Κάρα, 80 χιλιόμετρα βόρεια της Δαμασκού, στην ορεινή περιοχή Καλαμούν.



Η Δαμασκός ήθελε να αναλάβει τον πλήρη έλεγχο του αυτο κινητόδρομου γιατί σκοπεύει να τον χρησιμοποιήσει για να μεταφέρει τα χημικά όπλα στις ακτές, από όπου θα μεταφερθούν στη συνέχεια στο εξωτερικό για να καταστραφούν στο πλαίσιο του υποστηριζόμενου από τη Ρωσία και τις ΗΠΑ προγράμματος για την εξάλειψη του συριακού χημικού οπλοστασίου.



«Ύστερα από μάχες τριών ημερών, ο συριακός στρατός ανέλαβε σήμερα το πρωί τον πλήρη έλεγχο της Κάρα», επενδυση τζακιου με πετρα τιμεσ μετέδωσε το συριακό πρακτορείο ειδήσεων Sana, το οποίο έκανε λόγο για το θάνατο «μεγάλου αριθμού τρομοκρατών», όρος που το καθεστώς χρησιμοποιεί για τους αντάρτες.



πετρες πηλιου πετρες πηλιου Θ. Πάγκαλος: «Σε ποιο συμπόσιο να πάω; Σε αυτούς τους αποτυχημένους;»

Εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ, ο πρώην υπουργός χρησιμοποίησε βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ

Βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ χρησιμοποίησε ο Θόδωρος Πάγκαλος, μιλώντας στο ΒΗΜΑ FM 99,5

και ερωτηθείς για τους λόγους που δεν παρέστη στο συμπόσιο του Κινήματος.



«Επί 32 χρόνια βουλευτής, μου έλεγαν να μη συγκρούομαι και να μην τα λέω
αυτά τα πράγματα. Και τώρα βγαίνουν διάφοροι τυχάρπαστοι τύποι από τη
μπλογκόσφαιρα – κάτι ούφο! – και τώρα μου λένε διάφορα. Μα, εσείς μου
λέγατε να μην τα λέω! Για να κάνετε τη φοροδιαφυγή σας, για να κάνει η
ΟΛΜΕ ιδιαίτερα… Τα έχω γράψει σε βιβλίο και έτσι βγήκε το "μαζί τα
φάγαμε". Και είναι πολύ ενδιαφέρον. Να το διαβάσετε. Σε ποιο συμπόσιο να
πάω; Σε ποιους; Σε αυτούς τους αποτυχημένους που το μόνο που τους
ενδιαφέρει είναι ο μηχανισμός; Που τσακώνονται για το αν ο ήλιος θα
είναι πράσινος ή πορτοκαλί; Αν θα λέγεται ΠΑΣΟΚ ή ΝΑΣΟΚ ή ΚΑΖΑΣΟΚ; Δεν
θέλω να μιλήσω. Ό,τι έχω να τους πω, το λέω δημοσίως, σε όλο τον κόσμο.
Στα στελέχη του αποτυχημένου συγκροτήματος που έγινε από 44% κάτω από το
10%, μονοψήφιο, δεν έχω να πω κάτι. Δεν με ενδιαφέρει να το πω, ούτε σε
ηγέτες που το έφτασαν εκεί και είναι ο Σημίτης, πλακακια πετρας τιμες ο Γ. Παπανδρέου και ο
Βενιζέλος. Μαζεύτηκαν και αγκαλιάστηκαν και μας είπαν "ελάτε να πάμε
μπρος". Τι εμπρός; Τον μηχανισμό τους ενδιαφέρει να ελέγξουν και να
διατηρήσουν, για να έχουν τα προνόμιά τους και ας με διαγράψουν
επιτέλους, για να τελειώσει η αγωνία μου αν θα το κάνουν ή όχι. Μα δεν
με έχει διαγράψει ποτέ κανείς! Ούτε από το ΚΚΕ δεν έχω διαγραφεί και
έφυγα μόνος μου – και τώρα σκέφτομαι μήπως γυρίσω. Πώς τον λένε τον
γενικό γραμματέα του ΚΚΕ; Πωπω… πώς καταντήσαμε. Ούτε το όνομα του γ.γ
του ΚΚΕ να μην ξέρουμε…» είπε ο Θόδωρος Πάγκαλος εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο
Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ την περασμένη εβδομάδα, μολονότι
είναι ιστορικό στέλεχος του κόμματος:



Μεταξύ άλλων «να κατέβουν μαζί στις ευρω εκλογές ΝΔ και ΠΑΣΟΚ» πρό ΤΕΙνε ο κ. Πάγκαλος, τεχνητη πετρα εσωτερικου χωρου σχολιάζοντας ότι οι φιλοευρωπαϊκές δυνάμεις μπορούν να συνυπάρξουν σε μία ευρύτερη παράταξη.



Υποστήριξε ότι υπάρχει ανάγκη για μια ευρύτερη φιλοευρωπαϊκή παράταξη. Με αφορμή τη συζήτηση για την επικαιροποίηση της προγραμματικής συμφωνίας ΝΔ- ΠΑΣΟΚ, ο κ.Πάγκαλος σχολίασε:  «Το θέμα είναι τα προβλήματα επί των οποίων υπάρχει διαφωνία. Αυτά πρέπει να συζητήσουν με τον Σαμαρά κ
  • 페이스북으로 보내기
  • 트위터로 보내기
  • 구글플러스로 보내기
  • 블로그 보내기
  • 텔레그램 보내기

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

이전글 다음글